fbpx

Herbata

Published on: 14 grudnia 2013

Filled Under: Podróże

Views: 6676

Tags: , , ,

Plan na dzisiaj był prosty. Wstaję z kurami, idę biegać zachaczajac o dworzec kolejowy próbuje dorwać bilety na pociag InterCity :)
image
Niestety nie udało się. Kontynuowałem trening :) Jak na weekend przystało, dzisiaj długie, wolne wybieganie z kurami o świcie. O 6 było nawet chłodno ;)
Wyruszyliśmy więc w podróż wynajętym busikiem do Nuwara Elija, naszego następnego przystanku na trasie. Po drodze zatrzymaliśmy się na jednej z niezliczonych w tej okolicy plantacji herbaty…
imageimage
image
Tam też udało zrobić się krótka przebieżke po plantacji :)
image
Udaliśmy się do fabryki herbaty. Tam dowiedzieliśmy się, jak krok po kroku przygotowuje się herbatę. Sri Lanka to jeden z największych eksporterów herbaty na świecie.
Zanim zostanie zapakowana do torebki przechodzi przez różne fazy : suszenia, rozdrabniania, fermentacji i wypalania.
image
image
image
image
Spróbowałem dziś Kottu, które polecały mi koleżanki i w lokalnej knajpie zamówiłem danie zrobione z pociętych pszennych placków z dodatkiem kurczaka i warzyw. Mega !!!
image
image
Miejsce w którym aktualnie jesteśmy zaskoczyło nas temperatura. Jesteśmy jakies 2000 m n.p.m. – temperatura około 8 stopni, tak, że przeprosiliśmy się z dresami.
image
Nie przeszkadza to jednak dalej próbować lokalnych przysmaków na ulicy ;)
image
Jutro pobudka o 5 i Park Narodowy Horton Plains.

Previous post:
Next Post:

3 Responses to Herbata

  1. zadpjmfgf vocew hsgwpfs puqm zraluygqsyfeibs

  2. 660851 328767Hi my loved 1! I want to say that this post is remarkable, wonderful written and incorporate almost all vital infos. I would like to peer far more posts like this . 62851

  3. 162136 106855Very interesting info !Perfect just what I was looking for! 258214

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *