fbpx

Półmaraton Warszawski – plan na luty

Published on: 29 stycznia 2014

Filled Under: PLANY TRENINGOWE, W Biegu

Views: 5256

Tags: , , , ,

Pierwszy miesiąc przygotowań za Wami. Mam nadzieję, że mimo nie do końca sprzyjającej pogodzie dzielnie walczycie … bardzo fajnie jest widzieć część z Was, którzy przychodzą razem z nami potrenować w poniedziałki o 19:30 pod PKP Powiśle.

1546307_1455334321347505_849128243_n

Do 9 Półmaratonu Warszawskiego zostało 60 dni. Tak więc powoli wkraczamy na wyższe obroty i urozmaicamy treningi. Jak zobaczycie też z planu, dodajemy jeden dzień treningowy. Treningi w zimę mają pewną zaletę. Mocno kształtują siłę biegową, a więc to co Wam będzie  potrzebne podczas biegu 30 marca. Mimo, że teraz jest ciężej to zobaczycie, że w momencie gdy śniegi stopnieją będzie Wam się dużo łatwiej i szybciej biegało. Z racji, że śnieg nie zawsze pozwala osiągnąć zakładane prędkości – tym się nie martwcie – te kilkanaście sekund wolniej na kilometr niczego nie popsują – nasze nogi, a zwłaszcza łydki tak naprawdę wykonują dużo cięższą pracę ;)

W lutym kilka nowych elementów treningu :

  • podbiegi – szukamy w okolicy górki czy też po prostu nachylonej drogi. Wyznaczamy sobie odcinek 100m i wbiegamy na niego w tym samym tempie co robimy przebieżki – następnie lekki zbieg. My w poniedziałki będziemy ćwiczyć podbieg na Agrykoli, czyli ten, z którym spotkamy się podczas Półmaratonu :)
  • OWB2 – to nic innego jak drugi zakres, czyli szybsze bieganie. Ten element treningu ma na celu rozwijać nasze możliwości biegowe – przede wszystkim, wspomagać zdolność do wykonywania długotrwałych wysiłków. Tu biegamy w tempie 5:45 min / km
  • Zabawa Biegowa – jeszcze szybsze bieganie, ale w krótkim 1-2 min okresie. Czyli np. biegniemy 1 min w tempie 5:00 min / km a następnie 2 min truchtamy.

No więc skoro wiemy co robić, to tak oto wygląda plan na luty :

luty

Plan treningowy został przygotowany przez trenera – Łukasza Kalaszczyńskiego.

Pamiętajcie, że po każdym treningu należy poświęcić około 10-15 minut ćwiczeń rozciągających. 

Jeżeli, jeszcze się nie zapisaliście – czas najwyższy to zrobić  – miejsca rozchodzą się dość szybko. Będzie nam miło, jeśli wpiszecie w miejsce klubu/drużyny #WeRunTogetherZapisy.

Powodzenia !

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *