fbpx

Bydgoszcz Triathlon

Published on: 11 marca 2015

Filled Under: Bez kategorii, Triathlon

Views: 5779

Tags: , ,

W Bydgoszczy ostatni raz byłem we wrześniu ubiegłego roku, kiedy treneiro (Łukasz Kalaszczyński z TriRun) startował w zawodach 1/2 IM Triathlon Borówno – Bydgoszcz (które notabene wygrał :) – w końcu jak trenować to u najlepszych :)) Impreza całościowo odbywała się poza miastem, jedynie finish znajdował się na stadionie Zawiszy.

10592641_1539822469565356_6468327582195098387_n

W tym roku triathlon w Bydgoszczy zawita także do centrum miasta, gdzie po raz pierwszy odbędzie się impreza Bydgoszcz Triathlon

Bydgoszcz ma idealne warunki do przeprowadzenia rozwijającego się w Polsce triathlonu.  Miasto jest zlokalizowane w centrum kraju, co wiąże się z łatwym dojazdem z wielu miast. Dysponuje także bardzo bogatą bazą noclegową i turystyczną.

Już 12 lipca z Hali Łuczniczka wystartują triathloniści, którzy będą mogli się zmierzyć z dwoma dystansami:

super krótkim – 1/8 IM (475m pływania, 22.5km roweru oraz 5.25km biegu) 

krótkim – 1/4 IM (950m pływania, 45km roweru oraz 10.5km biegu)

Zawodnicy mają do wyboru start indywidualny, a także w sztafetach, które zostaną rozegrane na obu dystansach.

Jedncześnie w ramach imprezy rozgreaną zostane Mistrzostwa Polski Lekarzy i Mistrzostwa Polski Prawników w triathlonie na dystansie krótkim i super krótkim.

Bydgoszcz Triathlon to na dzień dzisiejszy 1300 osób na listach startowych, w tym aż 400 osób na dystansie 1/8 IM co czyni tą imprezę największą imprezą triathlonową na tym dystansie w Polsce, oraz czwartą największą imprezą triathlonową w Polsce.

Jednocześnie zawody wejdą w skład największego cyklu imprez triathlnowych w polsce – ENEA Tri Tour.

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej, która odbyła się w hotelu Słoneczny Młyn zaprezentowane zostały trasy poszczególnych etapów zawodów.

DSC_0435

Start, meta i strefy zmian będą zlokalizowane na parkingach oraz w kompleksie sportowym Hali Łuczniczka.

StrefaZmian

Etap pływacki odbędzie się w samym centrum miasta, w rzece Brdzie. Dystans 1/8IM jest niezwykle przyjazny dla amatorów, gdyż trasa biegnie w dół rzeki, a więc w całości z prądem. Zawodnicy na 1/4 pierwszą część popłyną pod prąd, natomiast po nawrocie będą mieli okazję skorzystać z pędu jaki nada im nurt rzeki.

Trasa_Pływacka_krotsza

Trasa_Pływacka_dłuższa

Etap kolarski zostanie rozegrany na ulicy Toruńskiej, Jana Pawła II i Nowotoruńskiej – 1/8 IM – jedna pętla, 1/4IM odpowiednio dwie pętle po 22.5km.

TrasaRowerowa

Etap biegowy to bez wątpienia najbardziej widowiskowa konkurencja Bydgoszcz Triathlon, gdyż zostanie przeprowadzona w samym centrum miasta. Kibice będą mieli bezpośredni widok na zawodników rywalizujących na trasie poprowadzonej wzdłuż bulwarów oraz w okolicy Starego Rynku i Wyspy Młyńskiej. Podobnie jak w przypadku trasy kolarskiej zawodnicy będą mieli do pokonania 1 bądź dwie pętle biegowe po 5.25km.

TrasaBiegowa

W związku z olbrzymim zainteresowaniem zawodników i możliwością zwiększenia ilości startujących, organizatorzy powiększyli limity uczestników. Dziś zostało dołożonych dodatkowych 200 miejsc na 1/4 oraz 300 miejsc na 1/8. Z uwagi na bezpieczeńtwo zawodników oraz troskę o dobrą przepustowość trasy zawody będą odbywać się w konwencji barcelońskiej. Oznacza to podzielenie zawodników w ramach jednego dystansu na grupy według stopnia zaawansowania i start w kilku falach w odstępach czasowych, tak aby zawodnicy mogli w pełni wykorzystywać szybkość trasy.

IMG_5232

Na mapie polskiej zawita kolejna ciekawa impreza, która znalazła się już w moim planie startowym na najbliższy sezon. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszam i do zobaczenia w Bydgoszczy już za 5 miesięcy.

DSC_0494

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *