fbpx

Wmieszaj się w tłum

Published on: 13 grudnia 2013

Filled Under: Podróże

Views: 4685

Tags: , ,

Jeśli ktoś w ogóle myślał, że na urlopie można się wyspać to był w błędzie. Budzik zadzwonił o 5:40 nad ranem i nie był to sygnał do porannego treningu. Lecac na Sri Lanke w magazynie pokładowym przeczytałem, ze można być turysta, badź podróżnikiem. Jako, że utożsamiam się z podróżnikiem, postanowiliśmy się poczuć jak lokalni tubylcy. O 6:30 złapaliśmy lokalny autobus z Sigiriya do Kandy.

image
image

Dwu i pół godzinna podróż dyskotekowym autobusem nie była taka zła, jak się spodziewałem. Bagaże znalazły swoje miejsce w mini luku bagażowym, a nam udało się dorwać miejsca siedzace. Autobus, który pamięta na pewno lata osiemdziesiate wyposażony był w DVD i dobre nagłośnienie.

image

Gdy tylko wysiedliśmy w Kandi, jeden z lokalnych kierowców tuk-tuka (taki mini motor z przyczepka) zaproponował nam podwózkę na dworzec kolejowy, która była oddalona może 200 metrów. Targujac się chwilę ustaliliśmy cenę na 1.25 PLN ;) Nie udało nam się dostać biletów na jutrzejsy pociag, ale jest szansa na zakup bezpośrednio przed odjazdem. Tuktukarz zawiózł nas do miejsca, które zaproponował nam na nocleg. Chwila targowania i udało się za grosze wynajać pokój na jedna noc.

Postanowiliśmy, że obiad zjemy w lokalnej knajpie. Tam zaprowadził nas pół włoch – pół lankijczyk, który nas dorwał na ulicy. Dla odmiany zjedliśmy ryż z curry, tym razem zapłaciliśmy jednak lokalna cenę, a nie wygórowana dla turystów. 12.5 PLN za obiad dla trzech osób to chyba całkiem niezła cena ;)
image
image
image
image
Po obiedzie krótki odpoczynek, i kilka kółek w okół jeziora :)
image
Popołudniu odwiedziliśmy ogród botaniczny. Robi wrażenie, niezliczone gatunki roślin i ich ogrom…i te nietopeże…
image
image
image
image
Na koniec odwiedziliśmy jeszcze pokaz folklorystycznych tańców… trochę się wynudziliśmy, aczkolwiek było kilka fajnych elementów akrobatyki:)
image
Jutro mamy nadzieję na dostanie biletów na pociag do Nuwara Elyah, jak się nie uda to plan b to podróż tuk tukiem…

Previous post:
Next Post:

3 Responses to Wmieszaj się w tłum

  1. 215794 48813Really fascinating subject , appreciate it for posting . 867200

  2. Such mountain! They will support perfectly. I became these folks designed for x-mas and they’re awesome. Fantastic present. I’m a specifications 81/2 to a over all size Being unfaithful. We were your over all size 7 after i got all of them. (I’m just 18) I was qualified a sizing 8-10 couple of all the saying cheap wow gold and in addition they meet correctly! These are hence adaptable.

  3. I simply prized some of these cheap wow gold following When i popped the box. Something that has been off is really because have very compacted dog’s fur upon the higher part among the cheap wow gold and even no coat in the first place within toe of the feet and even heel bone because of that , they will not keep on being earthworm weeks very memorable obtainable. But also whey are great couple of months dirty and incredibly moistened.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *